Profity z treningu elektrostymulacyjnego dla Twoich mięśniKiedy myślisz o treningu siłowym, pierwszym odruchem może być obraz mężczyzn z wybrzuszonymi mięśniami i podartymi koszulkami. Ale trening siłowy nie jest tylko dla mężczyzn lub typowych bywalców siłowni. Również kobiety sięgają po trening siłowy jako świetny sposób na poprawę sylwetki, zwiększenie metabolizmu i utrzymanie zdrowej wagi. Trening mięśni z elektrostymulacją oferuje wiele korzyści, z którymi nie mogą się równać tradycyjne techniki treningu siłowego. Trening z elektrostymulacją tonizuje i wzmacnia mięśnie w nowy sposób, z dużo mniejszym ryzykiem kontuzji niż tradycyjne podnoszenie ciężarów. Jest to również skuteczny sposób na zbudowanie beztłuszczowej masy mięśniowej i pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z treningu elektrostymulacyjnego dla Twoich mięśni.

Pozbądź się tłuszczu

Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na utratę nadmiaru tłuszczu. Jest jedną z najskuteczniejszych metod treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT). HIIT to fantastyczny sposób na spalanie tłuszczu; jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na pobudzenie metabolizmu. Podczas gdy wiele technik treningu siłowego pracuje nad mięśniami, niekoniecznie spalają one tłuszcz. Niektóre techniki treningu siłowego mogą faktycznie zwiększyć ilość tłuszczu przechowywanego przez organizm, ponieważ zwiększają metabolizm tak bardzo, że nie spalasz wystarczającej ilości tłuszczu na energię. Trening elektrostymulacyjny może pomóc Ci stracić nadmiar tłuszczu, ponieważ łączy trening siłowy z ćwiczeniami aerobowymi. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej podkręcić swój metabolizm i spalić jeszcze więcej zbędnego tłuszczu. Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na podkręcenie metabolizmu nawet wtedy, gdy nie ćwiczysz aktywnie. Dzieje się tak dlatego, że HIIT podkręca Twój metabolizm nawet po zakończeniu treningu. Może to pomóc Ci zwiększyć ilość kalorii, które spalasz dziennie i szybciej stracić nadmiar tłuszczu.

Zwiększ swój metabolizm

Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na zwiększenie metabolizmu. Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na pobudzenie metabolizmu. Oznacza to, że twoje ciało spala więcej kalorii w ciągu dnia, ponieważ twój metabolizm jest wyższy. Trening elektrostymulacyjny jest szczególnie skuteczny w zwiększaniu metabolizmu, ponieważ łączy techniki treningu aerobowego i siłowego. Oznacza to, że zwiększasz swój metabolizm jeszcze bardziej niż przy zastosowaniu tylko jednej z tych technik. Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na podkręcenie metabolizmu nawet wtedy, gdy nie ćwiczysz aktywnie. Dzieje się tak dlatego, że podkręca on metabolizm na wiele godzin po zakończeniu treningu. To może pomóc Ci spalić więcej kalorii w ciągu dnia i jeszcze bardziej podkręcić swój metabolizm.

Wzmocnij swoje mięśnie i stawy

Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na wzmocnienie swoich mięśni i stawów. Pomaga on poprawić Twoją ogólną siłę, moc i równowagę. Jest to szczególnie ważne w miarę starzenia się. Elektrostymulacja to łagodna forma treningu siłowego, która jest bezpieczna dla wszystkich grup wiekowych i poziomów sprawności. Oznacza to, że jest idealna dla seniorów i osób z bólami stawów lub urazami. Jest to również świetny sposób na wzmocnienie mięśni i stawów, jeśli masz kontuzję lub stan zdrowia, który uniemożliwia Ci ćwiczenie przy użyciu bardziej intensywnych technik treningu siłowego. Trening elektrostymulacyjny jest skuteczny we wzmacnianiu mięśni, ścięgien i więzadeł - nawet jeśli w rzeczywistości nie podnosimy żadnych ciężarów. Dzieje się tak dlatego, że elektrostymulacja uczy Cię wykorzystywania maksymalnej siły, do której jesteś zdolny. Oznacza to, że wzmacniasz swoje mięśnie i stawy bardziej niż przy użyciu konwencjonalnych technik treningu siłowego.

Włączenie ćwiczeń aerobowych do treningu siłowego

Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na włączenie ćwiczeń aerobowych do treningu siłowego. Jest tak dlatego, że łączy on techniki treningu aerobowego i siłowego. Większość ludzi nie wykonuje wystarczającej ilości ćwiczeń aerobowych. Ten rodzaj ćwiczeń jest kluczowy dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ zwiększa metabolizm, wzmacnia serce i spala nadmiar tłuszczu. Ważne jest jednak, aby ćwiczenia aerobowe wykonywać prawidłowo. Wiele osób wykonuje ćwiczenia aerobowe zbyt intensywnie, co w rzeczywistości może być szkodliwe. Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Jest on na tyle mało inwazyjny, że można go wykonywać z niską intensywnością i nadal uzyskiwać wiele korzyści. Oznacza to, że możesz go wykonywać przez tak długi lub tak krótki czas, jak chcesz. Elektrostymulacja jest również świetnym ćwiczeniem w domu, ponieważ nie możesz się zbytnio nagrzać ani spocić.

Praca całego ciała

Trening elektrostymulacyjny daje ci trening całego ciała. Dzieje się tak dlatego, że łączy techniki treningu aerobowego i siłowego oraz ćwiczy wszystkie twoje główne mięśnie. Trening elektrostymulacyjny jest szczególnie skuteczny w pracy nad dolnymi partiami ciała. Wykorzystuje on bowiem impulsy elektryczne do skurczenia mięśni i pobudzenia nóg do ruchu. Trening elektrostymulacyjny to świetny sposób na dokładny trening dolnych partii ciała. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko rozwoju takich chorób jak cukrzyca i choroby serca. Trening elektrostymulacyjny działa również na górne partie ciała. Może pomóc Ci rozwinąć klatkę piersiową, ramiona, bicepsy i tricepsy. To sprawia, że jest to świetny trening wewnętrzny, jeśli mieszkasz w klimacie, w którym ćwiczenia na zewnątrz są ograniczone lub niedostępne.